Ford Mustang Mach-E zdobywa tytuł najlepszego samochodu 2022

08.06.2022

Ford Mustang Mach-E to fenomen

Amerykańskie Stowarzyszenie Samochodowe przyznało Fordowi Mustangowi Mach-E tytuł najlepszego samochodu 2022 roku.1

Mustang Mach-E został wyróżniony za niezwykle atrakcyjną stylistkę, ciche i przestronne wnętrze, osiągi, a także za radość z jazdy. Zebrane punkty wystarczyły, by zająć pierwsze miejsce w segmencie SUV-ów / Minivanów oraz triumfować w rankingu głównym.

Jury w werdykcie napisało: „Mustang Mach-E jest nie tylko samochodem, to swego rodzaju fenomen: najstarsza firma motoryzacyjna Ameryki wykorzystała niezwykle popularną nazwę, kojarzącą się od 1964 roku z pony carem, przy wprowadzaniu pierwszego elektrycznego SUVa marki. Mustang Mach-E to świetnie wyglądające auto, z niezaprzeczalnym rodowodem Mustanga, choć zdefiniowane całkowicie na nowo.”

Jest to kolejne wyróżnienie, które otrzymał Mustang Mach-E od chwili premiery rok temu. Wśród nich są: nagrody Car and Driver’s Editor’s Choice oraz Electric Vehicle of the Year, nagroda Cars.com Eco-Friendly Car of the Year, AutoGuide’s Utility of the Year, Green Vehicle of the Year i nagroda Autoweek Car Buyer’s.Wiele nagród w Polsce

Również w Polsce pierwszy, całkowicie elektryczny SUV Forda otrzymał kilka prestiżowych wyróżnień. Mustang Mach-E okazał się najlepszy w głównej kategorii plebiscytu The Best Of Moto 2021 organizowanego przez wydawcę serwisu moto.pl, a także zdobył tytuł Samochodu Roku w plebiscycie Car Of The Year Polska 2022. Ponadto zdobył główną nagrodę w najbardziej prestiżowej kategorii plebiscytu Auto Lider 2022 – Premiera motoryzacyjna, a także w kategorii Crossover/SUV klasy średniej.***
1 AAA – Amerykańskie Stowarzyszenie Samochodowe powstało w 1902 roku z połączenia 9 niezależnych klubów samochodowych i obecnie jest federacją klubów samochodowych z ponad tysiącem biur w całych Stanach Zjednoczonych, obsługującą 61 milionów członków.


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje Big Autohandel

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Big Autohandel