Elektryczne Fordy zdobyły dwie statuetki w plebiscycie Fleet Derby 2022

22.06.2022

Wyraźny trend w strategii biznesowej Forda

Obie przyznane Ford Polska nagrody dotyczą samochodów niskoemisyjnych. Statuetkę otrzymał Ford Mustang Mach-E GT, który został najlepszym osobowym samochodem elektrycznym w kategorii Samochody Niskoemisyjne.

Najlepszym użytkowym samochodem hybrydowym typu plug-in został natomiast Ford Transit Custom. To kolejna nagroda dla tego modelu, który nie miał sobie równych także w 2021 roku.

– Obydwa wyróżnienia doskonale pokazują nasz kierunek, jeśli chodzi o działania flotowe. To niezawodne, zelektryfikowane napędy, które spotykają się z zainteresowaniem nie tylko klientów indywidualnych, ale także biznesowych. Pod tym względem zainteresowanie nie tylko E-Transitem, ale także Mustangiem Mach-E przechodzi nasze oczekiwania. Klienci doceniają nie tylko praktyczne walory obu modeli, ale także frajdę z jazdy, jaką zapewnia każdy z nich. Już wkrótce będziemy mogli zaprezentować kolejne w pełni elektryczne modele, w tym E-Transita Customa, którego spalinowa wersja jest europejskim bestsellerem – powiedział Karol Jelonek, Kierownik Działu Sprzedaży Flotowej Ford Polska.

Ford Transit Custom

Nagrody zdobyte przez Forda w plebiscycie Fleet Derby są kolejnymi wyróżnieniami, które otrzymały samochody zelektryfikowane marki w Polsce. Tylko w ostatnim czasie Mustang Mach-E zdobył główną nagrodę w najbardziej prestiżowej kategorii plebiscytu Auto Lider 2022 – Premiera motoryzacyjna, a także w kategorii Crossover/SUV klasy średniej. Zaś E-Transit został Użytkowym Samochodem Roku w konkursie Samochód Roku 2022 Wirtualnej Polski.

Czym są Fleet Derby?

Fleet Derby to jeden z najstarszych i najbardziej cenionych w branży flotowej plebiscytów na rynku. W tym roku odbyła się już jedenasta edycja wydarzenia organizowanego przez wydawcę magazynu „Fleet”.

Co roku nagradzane w nim są osoby i firmy, które od poprzedniego plebiscytu wyróżniły się na rynku działaniami na rynku flotowym. Celem plebiscytu od lat jest przedstawianie i promowanie najlepszych dostępnych na rynku rozwiązań skierowanych do klientów biznesowych.

W związku z transformacją całego rynku samochodowego, do plebiscytu dołączają kolejne kategorie związane z elektromobilnością. Łącznie w 2022 roku nagrody rozdano w 8 głównych kategoriach i 40 podkategoriach.Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje Big Autohandel

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Big Autohandel