Podróż dookoła świata w nowym, w pełni elektrycznym Explorerze

23.03.2023

Sto lat temu słynna podróżniczka przełamała konwenanse, aby zdefiniować ponownie coś, czego dokonywali wcześniej wyłącznie mężczyźni. 

 • Ford nawiązał współpracę z Lexie Alford – najmłodszą osobą, która odwiedziła wszystkie kraje na świecie i podjęła się objechania globu w pełni elektrycznym Explorerem
 • Influencerkę, znaną milionom internetowych fanów jako Lexie Limitless, zainspirowały wyprawy podróżniczki-rekordzistki Aloha Wanderwell, która 100 lat temu odbyła podróż dookoła świata za kierownicą Forda Model T
 • Ford zaprezentował dziś nowego, w pełni elektrycznego Explorera, którego bogate wyposażenie zachęci Europejczyków do rodzinnych podróży

W latach 1922-1927 Aloha Wanderwell jako pierwsza kobieta pokonała trasę dookoła świata, prowadzącą przez 43 kraje. Wspierana przez Ford Motor Company, ustanowiła rekord w Fordzie Model T – samochodzie, o którym mówi się, że postawił świat na kołach.

Ford przyspiesza w misji przewodzenia rewolucji pojazdów elektrycznych. Firma połączyła siły z podróżniczką Lexie Alford – znaną jako Lexie Limitless – aby dopisać kolejny rozdział do wyczynu Wanderwell i zmienić spojrzenie na wyprawy, organizując ambitną ekspedycję dookoła świata w nowym, w pełni elektrycznym Fordzie Explorerze.

Lexie rozpocznie pełną wyzwań ekspedycję jeszcze w tym roku, spotykając przedstawicieli wielu kultur i docierając do niezwykłych zakątków za kierownicą bezemisyjnego Forda Explorera.

„To bardzo interesujące, co nasz nowy, w pełni elektryczny Explorer i Lexie Alford pokażą razem podczas tej wyprawy – zainspirowani przełamującą stereotypy podróżą Aloha Wanderwell” – powiedział Martin Sander, dyrektor generalny Ford Model e w Europie. „Byliśmy elementem tamtej wyprawy sprzed lat i od tego czasu pomagamy ludziom w realizowaniu ambitnych podróży – nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy, jak ten nieustraszony duch odradza się dzięki naszemu nowemu w pełni elektrycznemu samochodowi”.

Lexie pobiła rekord świata, stając się najmłodszą osobą, która w wieku 21 lat odwiedziła wszystkie kraje na świecie. Obecnie kontynuuje odkrywanie naszej planety, prezentując jej cudowne zakątki i zachęcając do tego innych. Lexie przeciera szlaki nowej rzeszy odkrywców, kierujących się nieskrępowaną ciekawością i takim samym buntowniczym usposobieniem, jakie gnało Wanderwell.

Ford Explorer

Ford, który wspierał Wanderwell w latach dwudziestych XX wieku, w podobny sposób współpracuje z Lexie Alford w jej podróży XXI wieku. Będzie to ukłon w stronę współczesnych odkrywców, podchodzących z pasją do zrównoważonych wypraw, a także demonstracja, do czego jest zdolny pojazd elektryczny.

„Historia, którą zapisała Aloha Wanderwell jest szczególnie inspirująca dla podróżujących kobiet. Zachęca wszystkich do przekraczania swoich granic i odkrywania nowych miejsc” – powiedziała Lexie Alford. „Jestem szczęśliwa, że podczas mojej wyprawy będę podążać śladami tej legendarnej pionierki, pokazując jednocześnie jak może wyglądać przyszłość wypraw lądowych w czasach elektromobilności. Spotkam na drodze wiele przeszkód i wyzwań, ale to część zabawy w podróżowanie i wszystko to będę dokumentować online!”

Debiutujący dziś na całym świecie futurystyczny nowy Ford Explorer, który łączy niemiecką wiedzę inżynierską z efektownym amerykańskim stylem, jest naszpikowany inteligentnymi systemami oraz rozwiązaniami, pozwalającymi pozostać w kontakcie ze światem w czasie każdej podróży. Wyposażenie obejmuje duży, ruchomy ekran dotykowy, za którym umieszczono skrytkę do przechowywania przedmiotów osobistych. Explorer dysponuje również obszernym schowkiem w konsoli centralnej oraz najnowocześniejszym systemem łączności, który bezprzewodowo komunikuje się ze smartfonami. W parze z najnowszymi technologiami idą elektryczne układy napędowe, zdolne do szybkiego ładowania akumulatora od 10 do 80 procent pojemności w ciągu zaledwie 25 minut.1

Ford Explorer na trasie

Śladami Alohy

Aloha Wanderwell była odkrywcą, filmowcem, żoną i matką. Rozpoczęła podróż dookoła świata w wieku szesnastu lat i odwiedziła miejsca, których żaden mężczyzna ani kobieta z kręgu zachodniej cywilizacji nigdy wcześniej nie widzieli.

Brawurowa ekspedycja Wanderwell rozpoczęła się w Nicei we Francji, a do domu powróciła płynąc z portu Kilindini w Mombasie. W trakcie podróży musiała dostosować się do trudnych warunków – nafta zastępowała benzynę, a zgniecione banany służyły jako smar do ruchomych części samochodu.

Aloha Wanderwell

Przygody Lexie będzie można śledzić już pod koniec roku na stronach https://twitter.com/FordNewsEurope, https://www.instagram.com/fordnewseurope/ oraz https://www.youtube.com/fordnewseurope.

# # #
 1 Czas ładowania podano w oparciu o symulacje komputerowe wykonane przez producenta. Szybkość (prąd) ładowania spada, gdy stopień naładowania akumulatora zbliża się do 100% Wyniki uzyskiwane przez użytkowników mogą różnić się od podanych wielkości zależnie od czasu ładowania prądem szczytowym i stopnia naładowania akumulatora.

 Oficjalne dane homologacyjne dotyczące zasięgu zostaną podane przed rozpoczęciem sprzedaży.


Aktualności i wydarzenia

Promocje

 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Kuga

  Ford Kuga
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  NOWE SAMOCHODY

  Ford Puma

  Ford Puma
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  Ford Mustang Mach-E

  Ford Mustang Mach-E
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD

  SPRAWDZENIE I DEZYNFEKCJA UKŁADU KLIMATYZACJI FORD
 • Promocja kończy się: 30.06.2023

  SERWIS

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat

  Rekomendowane ceny przeglądów okresowych dla pojazdów do 4 lat
 • Promocja kończy się: 31.08.2023

  SERWIS

  Moc hamowania, na której możesz polegać

  Moc hamowania, na której możesz polegać
 • Pokaż najnowsze promocje Big Autohandel
Pokaż najnowsze promocje Big Autohandel

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Big AutohandelOpinie