Nowy Transit Courier

Nowy Transit Courier już dostępny dla polskich klientów

13.10.2023

Polscy klienci mogą już zamawiać nowego Forda Transita Couriera. Model dostępny jest w kilku wersjach wyposażenia oraz z oszczędnymi, benzynowymi i wysokoprężnymi silnikami.

  • Ford Polska ogłosił cennik i rozpoczął przyjmowanie zamówień na nowego Transita Couriera.
  • Model jest dostępny do konfiguracji w wielu wersjach wyposażenia oraz z oszczędnymi, benzynowymi i wysokoprężnymi silnikami.

Ford Transit Courier

Długość nowego Transita Couriera wynosi 4 337 mm (4 343 mm w wersji Active), szerokość bez lusterek 1 791 mm, wysokość 1 827 mm (1 839 mm w Active), a rozstaw osi 2 692 mm. Objętość przestrzeni ładunkowej w wersji Van wynosi 2.9 m3. Ładowność samochodu w zależności od wersji wynosi od 636 kg do 813 kg.

W gamie silnikowej nowego Transita Couriera w Polsce znalazły się niezawodne napędy benzynowe i wysokoprężne. Oferta silników spalinowych obejmuje wielokrotnie nagradzany 1.0 EcoBoost w dwóch wariantach – o mocy 100 KM i 125 KM – a także oszczędny 1.5 EcoBlue o mocy 100 KM. Wszystkie samochody dostępne są z 6-biegową manualną skrzynią biegów, a 1.0 EcoBoost 125 KM także z 7-biegową automatyczną skrzynią dwusprzęgłową.

Kabina Forda Transit Courier

Nowy Transit Courier z napędem na przednie koła jest dostępny w trzech wersjach wyposażenia – Trend, Limited oraz Active.

Każdy Transit Courier (wersja wyposażenia Trend) zawiera w standardzie rozbudowaną gamę elementów wyposażenia. To m.in. elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne, tylne czujniki parkowania, tempomat, inteligentny ogranicznik prędkości, cyfrowy zestaw wskaźników, 8-calowy dotykowy ekran systemu informacyjno-rozrywkowego SYNC 4 czy bezprzewodowa obsługa Apple CarPlay i Android Auto. W standardzie znajduje się również rozbudowany pakiet systemów asystujących kierowcy, który zawiera m.in. system zapobiegania kolizjom Pre-Collision Assist, system monitorowania koncentracji kierowcy, system kontroli pasa ruchu czy system rozpoznawania znaków ograniczenia prędkości. Ceny wersji Trend rozpoczynają się od 81 750 zł netto.

Ford Transit Courier - załadunek

Pod koniec roku do oferty dołączy wersja Kombi w wersji wyposażenia Trend, która dodatkowo będzie zawierała m.in. odsuwane drzwi boczne po obu stronach oraz ruchomą przegrodę z kraty.

W wersji Limited znajduje się dodatkowo automatyczna klimatyzacja EATC, automatyczne wycieraczki przednie z czujnikiem deszczu, koło kierownicy i uchwyt dźwigni zmiany biegów wykończony materiałem Sensico, przednie i tylne czujniki parkowania czy kamera cofania. Ceny wersji Limited startują od 88 950 zł netto.

Wersja Active nowego Transita Couriera w porównaniu do wyposażenia Trend wyróżnia się automatycznymi wycieraczkami przednimi z czujnikiem deszczu, kamerą cofania czy kołem kierownicy i uchwytem dźwigni zmiany biegów wykończonymi materiałem Sensico. Jako jedyna w standardzie posiada także relingi dachowe. Jej cennik rozpoczyna się od 91 350 zł netto.


Wszystkie wersje Van posiadają w standardzie odsuwane drzwi boczne po prawej stronie, a opcjonalnie po obu stronach. Standardem dla wersji Trend są 15-calowe obręcze stalowe, dla Limited 16” z lekkiego stopu, a dla Active 17”. Opcjonalnie samochód można wyposażyć m.in. w system nawigacji satelitarnej, światła do jazdy dziennej w technologii LED, podgrzewane przednie fotele, podgrzewaną kierownicę, podgrzewaną przednią szybę Quickclear czy składany fotel pasażera. Jeśli chodzi o dodatkowe systemy asystujące kierowcy, jako opcja dostępne są m.in. adaptacyjny tempomat, funkcja automatycznego hamowania podczas cofania czy system monitorowania martwego pola w lusterkach.

Pod koniec 2024 roku do produkcji wejdzie także w pełni elektryczna odmiana modelu, E-Transit Courier.


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje Big Autohandel

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Big Autohandel