Ford F-150 Lightning Flash

Ford F-150 Lightning Flash - nowa wersja elektrycznego pick-upa

25.10.2023

Ford wprowadza do gamy modelu F‑150 Lightning nową wersję F‑150® Lightning® Flash™, która otrzymuje większość zaawansowanych, uwielbianych przez klientów rozwiązań w ofercie wycenionej poniżej 70 000 USD.

F‑150 Lightning Flash - profil

F‑150 Lightning Flash rozszerza linię wersji XLT, dodając popularne funkcje, takie jak bardziej pojemne akumulatory, gwarantujące docelowy zasięg szacowany przez Agencję Ochrony Środowiska na 320 mil (515 km), system jazdy bez użycia rąk Ford BlueCruise1 oraz standardowy 15,5-calowy ekran dotykowy. Klienci F‑150 Lightning Flash doceniają elektryczny układ napędowy i zaawansowane systemy, oferowane za przystępną cenę, a także potwierdzone możliwości F‑150 w zakresie przewożenia pasażerów, zwierząt i sprzętu.

F‑150 Lightning Flash - tył

F‑150 Lightning Flash stanowi efekt bezpośredniej współpracy z naszymi klientami i ich opinii. Pick-up łączy w sobie wiele zaawansowanych funkcji, które klienci uwielbiają w naszych modelach elektrycznych, a jednocześnie jest oferowany w bardziej przystępnej cenie. Lightning Flash dysponuje zasięgiem 320 mil (515 km), szacowanym przez Agencję Ochrony Środowiska, co jest kolejnym przykładem szybkości, z jaką dostosowujemy się do rozwoju branży pojazdów elektrycznych" – powiedziała Marin Gjaja, dyrektor operacyjna Ford Model e.

F‑150 Lightning Flash - przód

Opcjonalny system jazdy autostradowej bez użycia rąk, Ford BlueCruise2, może sprawić, że prowadzenie będzie mniej stresujące i przyjemniejsze. F‑150 Lightning Flash wyposażony jest w wersję systemu BlueCruise 1.2, która obejmuje: asystenta zmiany pasa ruchu, który umożliwia kierowcy zmianę pasa ruchu bez korzystania z kierownicy poprzez włączenie kierunkowskazu, gdy droga jest wolna oraz funkcję zmiany położenia na pasie ruchu, która pomaga utrzymać pojazd na swoim pasie, jednocześnie subtelnie zmieniając pozycję z dala od samochodów na sąsiednich pasach. Z czasem system będzie ulepszany dzięki aktualizacjom oprogramowania. Dzięki nowej, elastycznej opcji klienci mogą aktywować BlueCruise w dowolnym momencie posiadania pojazdu – przy zakupie, co roku lub nawet co miesiąc – i korzystać z niego wtedy, gdy tego potrzebują. Klienci mogą również wypróbować BlueCruise przez 90 dni od zakupu pojazdu w ramach bezpłatnego okresu próbnego.

F‑150 Lightning Flash - kabina

W SKRÓCIE

Zasięg 320 mil3 – akumulator o rozszerzonym zasięgu 69 995 USD4 Zamówienia online na Ford.com będą otwarte na początku 2024 r.

 • 15,5-calowy pojemnościowy ekran dotykowy LCD z obsługą gestów przesuwania 
 • System nagłośnienia B&O® z radiem cyfrowym™ - zawiera 8 głośników i subwoofer
 • Inteligentny dostęp z uruchamianiem przyciskiem – funkcja wykrywania zbliżania się do samochodu, z klawiaturą dostępu bezkluczykowego SecuriCode® po stronie kierowcy
 • Ładowanie indukcyjne smartfonu
 • Klapa skrzyni ładunkowej otwierana bezdotykowo
 • Stopień drzwi skrzyni ładunkowej z powierzchnią roboczą 
 • Pakiet systemów pomagających w holowaniu, który obejmuje ułatwiający manewrowanie system Pro Trailer Backup Assist, inteligentną kontrolę hamulca przyczepy Trailer Brake Controller, inteligentną kontrolę nacisku na hak Smart Hitch, pokładowe wagi ładunku On-Board Scales, system monitorowania martwego pola widzenia w lusterku podczas holowania Smart Trailer Tow Connection i asystenta cofania z przyczepą Trailer Reverse Guidance.
 • Pomp ciepła zmniejszająca zużycie energii przez pojazd

Ładowanie

Kierowcy F‑150 Lightning mają możliwość korzystania do sieci ładowania Blue Oval Charge Network5, dysponującej ponad 84 000 ładowarek w Ameryce Północnej. Począwszy od przyszłego roku, kierowcy F‑150 Lightning będą mieli również dostęp do ponad 12 000 ładowarek Tesla Superchargers w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Ponadto dealerzy Forda sprzedający pojazdy elektryczne dodają również publiczne szybkie ładowarki do sieci BlueOval Charge Network.

F‑150 Lightning Flash - kabina

Ładowanie w domu jest tak proste, jak podłączenie ładowarki smartfona. Właściciele F‑150 Lightning mogą ładować samochód przez noc za pomocą opcjonalnej ładowarki Ford Mobile Charger podłączonej do gniazdka domowej instalacji prądu. Aby uzyskać maksymalną prędkość ładowania i funkcje skomunikowania urządzenia z siecią, można zaopatrzyć się w stację ładowania Ford Connected Charge Station o mocy 48 amperów.

Rodzina F‑150 Lightning 2024

Od początku 2024 r. następujące modele będzie można zamawiać online:

 • F‑150 Lightning Pro ze standardowym zasięgiem w cenie od 49 995 USD
 • F‑150 Lightning XLT ze standardowym zasięgiem w cenie od 57 495 USD
 • F‑150 Lightning Flash z rozszerzonym zasięgiem od 69 995 USD
 • F‑150 Lightning Lariat z rozszerzonym zasięgiem od 77 495 USD
 • F‑150 Lightning Platinum z rozszerzonym zasięgiem w cenie od 89 995 USD
 • Limitowana edycja F‑150 Lightning Platinum Black z rozszerzonym zasięgiem w cenie 97 995 USD
 • Ford E-Transit
 • Ford E-Transit

  Wyczekiwany w napięciu. Nieznający kompromisów. Pierwszy w historii Forda w pełni elektryczny samochód dostawczy. Poznaj nowego Forda E-Transit!

 • Ford E-TransitFordy Dostawcze • 1 Ford BlueCruise wymaga abonamentu na usługi powiązane z komunikacją sieciową, zapewniającego regularne aktualizacje map, aplikacji FordPass® i aktywacji modemu. Pojazdy wyposażone w Ford BlueCruise są dostarczane z 90-dniowym okresem próbnym lub 3-letnim planem usługi BlueCruise powiązanych z komunikacją sieciową, po którym wymagany jest zakup abonamentu. Informacje o dostępności BlueCruise i szczegółach wersji można znaleźć na stronie ford.com/bluecruise. Informacje na temat statusu planu usługi BlueCruise Connected Service i dostępnych opcji znajdują się w sekcji Usługi powiązane z komunikacją sieciową na stronach Ford Account. Systemy asystenckie wspomagające kierowcę są uzupełnieniem jego uwagi, ale nie zastępują oceny sytuacji i konieczności kontrolowania pojazdu przez kierowcę. BlueCruise to funkcja jazdy autostradowej bez korzystania z rąk. Kierowca może zdjąć ręce z kierownicy tylko wtedy, gdy znajduje się na odcinku Blue Zone, dopuszczonym dla tego systemu. Zawsze obserwuj drogę i bądź przygotowany na ponowne przejęcie kontroli nad pojazdem. Mimo wsparcia systemów należy zachować zasady bezpieczeństwa na drodze. Szczegółowe informacje i ograniczenia znajdują się w instrukcji obsługi.

  2 Opcjonalne. Ford BlueCruise wymaga abonamentu na usługi powiązane z komunikacją sieciową, aplikacji FordPass® i aktywacji modemu. Pojazdy wyposażone w Ford BlueCruise są dostarczane z 90-dniowym okresem próbnym lub 3-letnim planem usługi BlueCruise powiązanych z komunikacją sieciową, po którym wymagany jest zakup abonamentu. Informacje o dostępności BlueCruise i szczegółach wersji można znaleźć na stronie ford.com/bluecruise. Systemy asystenckie wspomagające kierowcę są uzupełnieniem jego uwagi, ale nie zastępują oceny sytuacji i konieczności kontrolowania przez niego pojazdu. Kierowca może zdjąć ręce z kierownicy tylko wtedy, gdy znajduje się na odcinku Blue Zone, dopuszczonym dla tego systemu. Zawsze obserwuj drogę i bądź przygotowany na ponowne przejęcie kontroli nad pojazdem. Szczegółowe informacje i ograniczenia znajdują się w instrukcji obsługi.

  3 Przy pełnym naładowaniu. Rzeczywisty zasięg pojazdu może różnić się od deklarowanego w zależności od warunków zewnętrznych, użytkowania pojazdu, jego stanu technicznego i wieku akumulatora trakcyjnego.

  4 Aktualna sugerowana cena detaliczna nie obejmuje opłaty za dostawę do miejsca przeznaczenia oraz opłat i podatków rządowych, wszelkich obciążeń finansowych, za obsługę dealerską, za zgłoszenia elektroniczne oraz za testy emisji spalin.

  5 Na podstawie danych producentów oryginalnego sprzętu (OEM) / producentów samochodów, którzy sprzedają pojazdy całkowicie elektryczne i mają aktywne sieci ładowania. Wykorzystano dane Departamentu Energii na dzień 31 maja 2023 r. Liczby mogą ulec zmianie. Dostępna do pobrania jest aplikacja FordPass, kompatybilna z wybranymi systemami operacyjnymi smartfonów. Transfer wiadomości i danych może być obciążony dodatkowymi opłatami.Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje Big Autohandel

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Big Autohandel