Nowy Ford Transit Custom - system ostrzegania

Nowy Ford Transit Custom z systemem zapobiegającym wypadkom przy otwieraniu drzwi

13.12.2023

Samochody dostawcze odgrywają coraz ważniejszą rolę w przestrzeni miejskiej, częściowo ze względu na rosnącą liczbę dostarczanych przesyłek.1 Jednak poruszanie się po zatłoczonych ulicach może być nie lada problemem dla kurierów, którzy w okresie świątecznym mogą realizować nawet 200 dostaw dziennie.

Podczas otwierania drzwi przez kierowcę lub pasażera, który nie zauważa zbliżającego się roweru, hulajnogi lub motocykla, może dojść do kolizji. Każdego roku w samej Anglii, Walii i Szkocji ponad 500 osób odnosi obrażenia, uderzając w niespodziewanie otwarte na ich drodze drzwi samochodu. Uważa się, że wiele podobnych incydentów pozostaje niezgłoszonych.2

Ford ma nadzieję, że dzięki wprowadzeniu nowego systemu zapobiegającego wypadkom podczas otwierania drzwi, uda się zmniejszyć ryzyko i zwiększyć bezpieczeństwo podróży.3


Nowy Ford Transit Custom4 może być opcjonalnie wyposażony w system ostrzegania o zagrożeniu podczas opuszczania pojazdu. Radar i zewnętrzne sensory pomagają zidentyfikować, kiedy otwarcie drzwi może spowodować kolizję z przejeżdżającym obok innym użytkownikiem drogi. Aktywowane są wskaźniki LED na lusterkach drzwi, a na desce rozdzielczej pojawia się alert ostrzegający.

Aby uniknąć sytuacji, w których system jest niepotrzebnie aktywowany, działa on tylko wtedy, gdy znajdujący się w zasięgu sensorów inni użytkownicy przejeżdżają z prędkością przekraczającą 7 kilometrów na godzinę. Kierowcy i pasażerowie mogą ręcznie wyłączyć tę funkcję, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Nowy Transit Custom, będący najnowszym modelem z rodziny najlepiej sprzedającego się w Europie jednotonowego samochodu dostawczego, został niedawno uznany za Międzynarodowy Samochód Dostawczy Roku 2024.5 Ostrzeżenie o wyjściu działa z obu stron pojazdu. Może to być przydatne podczas wysiadania z samochodu w bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki rowerowej lub chodnika, biegnącego równolegle do jezdni.

Rozwiązanie to jest również dostępne w nowym modelu Tourneo Custom, w którym ochrona dotyczy również pasażerów wysiadających tylnymi przesuwanymi drzwiami bocznymi. System zapobiegający wypadkom podczas otwierania drzwi zostanie również wprowadzona w nowym elektrycznym crossoverze Explorer6 i nowym Mustangu.7 Ma pojawić się także w kolejnych modelach Forda w 2024 roku.  Badający bezpieczeństwo niezależny instytut Euro NCAP uznał obecność rozwiązań takich jak system ostrzegania podczas opuszczania pojazdu za jedno z kryteriów ocen pojazdów.

„Samochody dostawcze napędzają życie naszych miast. Wiemy, że dostarczanie setek przesyłek dziennie może być dużym wyzwaniem dla kurierów – szczególnie o tej porze roku.  Dzięki systemowi ostrzegania podczas opuszczania pojazdu w nowym Transicie Custom, chcemy uczynić podróże bezpieczniejszymi zarówno dla klientów Ford Pro, jak i innych użytkowników dróg” – powiedział Hans Schep, Dyrektor Generalny Ford Pro Europe.

 • Ford Transit Custom
 • Ford Transit Custom

  Samochód użytkowy, który najcięższą pracę bierze na siebie. Zaprojektowany by sprostać wymaganiom nowoczesnego stylu pracy i życia.

  Dostępny również w wersji w pełni elektrycznej. Nowy E‑Transit Custom zapewnia legendarne możliwości w połączeniu z lepszą wydajnością i zerową emisją spalin.

  Ford Transit CustomDostawcze


 • Ford Tourneo Custom
 • Ford Tourneo Custom

  Towarzysz codziennych podróży z rodziną i przyjaciółmi oraz Twoje najlepsze narzędzie pracy.

  Wygodne miejsca siedzące dla nawet ośmiu pasażerów. Obsługa 5G dzięki usługom połączonym Ford Pro™. A do tego liczne elementy wykończenia klasy premium.

  Dostępny również zupełnie nowy, całkowicie elektryczny wariant E-Tourneo Custom.

 • Ford Tourneo CustomSamochody osobowe • 1 W Wielkiej Brytanii w latach 2020/2021 nastąpił wzrost o 1,3 miliarda dostarczonych paczek w stosunku do lat 2019/2020.

  2 „Dlaczego Holendrzy docierają do celu?”

  Systemy asystenckie wspomagania kierowcy są uzupełnieniem jego uwagi, ale nie zastępują oceny sytuacji i konieczności kontrolowania przez niego pojazdu. Mimo wsparcia systemów należy zachować zasady bezpieczeństwa na drodze. Szczegółowe informacje i ograniczenia znajdują się w instrukcji obsługi.

  Ford Transit Custom EcoBlue uzyskuje homologowaną emisję CO2 na poziomie 178-296 g/km wg WLTP i homologowane zużycie paliwa 6,8-11,3 l/100 km, wg WLTP.

  Ford Transit Custom uzyskuje homologowaną emisję CO2 na poziomie 171-318 g/km wg WLTP i homologowane zużycie paliwa 6,5-12,1 l/100 km, wg WLTP.

  5 Austria, Belgia, Wielka Brytania, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Hiszpania, Rumunia, Szwecja, Szwajcaria i Turcja

  6 Oficjalne dane homologacyjne dotyczące zasięgu zostaną podane przed rozpoczęciem sprzedaży.

  7 Mustang silnik 5,0-litra V8, przewidywana emisja CO2 260-275 g/km i przewidywane zużycie paliwa 11,1-11,8 l/100 km WLTP. Oficjalne dane homologacyjne dotyczące zużycia paliwa i emisji CO2 zostaną podane przed rozpoczęciem sprzedaży.

  Dane emisji CO2 i zużycia paliwa mogą się różnić w zależności od wersji pojazdów oferowanych na poszczególnych rynkach. Deklarowane zużycie paliwa/zużycie energii w cyklu WLTP, emisja CO2 i zasięg napędu elektrycznego mierzone są zgodnie z wymaganiami i specyfikacjami technicznymi regulaminów europejskich (WE) 715/2007 i (WE) 2017/1151 w aktualnym brzmieniu. Przyjęta obecnie procedura testowa pozwala na porównanie wyników uzyskanych przez różne typy pojazdów różnych producentów.


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje Big Autohandel

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Big Autohandel