Ford Mustang

Ford EcoBoost

 • Ford EcoBoost
 • Eco

  Zaawansowana konstrukcja jednostek EcoBoost pozwala im maksymalnie wykorzystać potencjał każdej kropli paliwa, minimalizując przy tym spalanie i emisję CO2. Bezpośredni wtrysk pomaga silnikom EcoBoost rozwijać imponujące osiągi. Precyzyjnie odmierzona dawka paliwa jest wtryskiwana bezpośrednio do komory spalania. To nowatorskie i efektywne podejście do wykorzystania paliwa oznacza, że jednostki EcoBoost są zdolne do pracy w trybie Lean-Burn, w którym do jazdy wystarcza minimalna ilość paliwa.


 • Ford EcoBoost
 • The Boost

  W silniku 1.0 l EcoBoost zastosowano turbosprężarkę niskiej bezwładności, co pozwala na szybką reakcję na naciśnięcie pedału gazu nawet przy niskich obrotach silnika. Dzięki temu turbosprężarka, której wirnik obraca się z prędkością nawet 248 000 obr/min, może dodawać silnikowi mocy w całym zakresie jego prędkości obrotowych. Dzięki połączeniu pracy turbosprężarki z precyzyjnym, bezpośrednim wtryskiem paliwa i układem zmiennych faz rozrządu, silnik 1.0 l EcoBoost zapewnia niskie zużycie paliwa bez negatywnego wpływu na osiągi.


 • Silnik EcoBoost
 • Silnik EcoBoost

  Zazwyczaj im większy silnik tym więcej mocy. Ale nie w tym przypadku. Silniki EcoBoost łamią tradycyjne schematy i kreują motoryzacyjne trendy. W porównaniu z konwencjonalnymi silnikami jednostki EcoBoost są mniejsze, lżejsze i wyposażone w wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Dzięki temu zapewniają świetne osiągi przy znacznie niższym zużyciu paliwa i niższym poziomie emisji spalin. Nic dziwnego, że 1-litrowy silnik EcoBoost sześć razy z rzędu zdobył tytuł „Międzynarodowego silnika roku” w kategorii do 1-litra.


 • Maksymalna moc zawsze, gdy jej potrzebujesz
 • Maksymalna moc zawsze, gdy jej potrzebujesz

  Turbosprężarka zapewnia wysoki moment obrotowy, który pozwala silnikom EcoBoost działać elastycznie, redukując do minimum konieczność sięgania do dźwigni zmiany biegów. Z kolei układ zmiennych faz rozrządu pomaga generować wyższy moment obrotowy nawet na niskich obrotach i utrzymać maksymalną efektywność. Oznacza to, że dysponujesz pełną mocą zawsze, gdy jej potrzebujesz – np. podczas wyprzedzania.


 • Poznaj modele z silnikami EcoBoost
 • Poznaj modele z silnikami EcoBoost

  Wielokrotnie nagradzany 1-litrowy silnik EcoBoost dostępny jest w wersji 85 KM, 100 KM, 125 KM i 140 KM. Globalna rodzina oszczędnych i mocnych jednostek EcoBoost obejmuje nowy trzycylindrowy silnik 1.5 EcoBoost o mocy 150 KM lub 180 KM oraz znane jednostki czterocylindrowe o pojemności 1.5 litra i 2.3 litra. Na rynkach poza europejskich dostępne są również konstrukcje V6 o pojemności 2.7 i 3.5 litra. Największy, 3.5 litrowy o mocy ponad 600 KM silnik trafił pod maskę najnowszego Forda GT.


Skontaktuj się z nami dzisiaj, aby uzyskać więcej informacji.

Skontaktuj się z nami


Promocje

Pokaż najnowsze promocje Big Autohandel

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Big Autohandel